A Kölcsey központ vasárnap délután virtuális tárlatvezetéssel várja a 80 éves László Ákos grafikusművész Töredékek című kiállítására a közönséget: az intézmény Facebook oldalán a művész maga vezeti végig virtuálisan az érdeklődőket a tárlaton Szénási Miklós irodalmár-újságíró közreműködésével és intuitív zenekíséretével.
 
Debrecen első filmszínháza, az idén 108 éves Apolló art mozi a Youtube csatornán előre meghirdetett időpontban filmeket mutat be, azt követően pedig neves rendezőkkel, színészekkel, alkotókkal online beszélget Fejér Tamás, a mozi vezetője. Elsőként debreceni kötődésű alkotók filmjeinek ingyenes megtekintésére nyílik lehetőség: minden héten csütörtök délután a közös, mégis biztonságos mozizást követően a "chatszobába" mindenki bekapcsolódhat kérdéseivel, kommentjeivel.
 
Az első vetítésre, az Életem legrosszabb napja című film online premierjére négyszázan voltak kíváncsiak, amely több mint kétszerese a mozi Kertész Mihály-terme befogadóképességének, a film után pedig rögtön élő beszélgetést közvetítettek a rendezővel, Pólik Józseffel. Legközelebb április 2-án a Fehér tenyér című filmet láthatja a közönség, ami után hajdú Szabolcs rendezővel Puskás István, Debrecen kulturális alpolgármestere és Fejér Tamás, az Apolló mozi vezetője beszélget.
 
A Debreceni Méliusz Juhász Péter könyvtár eközben virtuális helytörténeti kiállításokra várja az érdeklődőket. A kiállítások anyagát a helytörténeti gyűjtemény dokumentumtárából és a lakosok által felajánlott fotókból válogatták, céljuk, hogy a közösségi gyűjtéssel egyre több lakost aktivizáljanak és vonjanak be a saját városrészének közösségi életébe.
 
A 2020-ra tervezett 15 kiállításból januárban és februárban négy helytörténeti kiállítást szerveztek fiókkönyvtárakban, ahol már a lakosok által felajánlott fotókat is láthatták a látogatók. A rendkívüli járványhelyzet miatt a márciusra tervezett kiállítások anyagát már csak virtuálisan, a Méliusz Juhász Péter Könyvtár honlapján tudják bemutatni. A érdeklődők jelenleg három, a Nagyerdőt, az Újkertet, valamint a Lencztelepet és a Kerekestelepet bemutató helytörténeti kiállítást láthatják a www.meliusz.hu honlapon - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.