A fórum tevékenységének nélkülözhetetlen szereplője és koordinátora, Debrecen önkormányzata három évvel ezelőtt ennek nyomán alakított ki kapcsolatot a Campus Fesztivál együtt munkálkodásra rendkívül nyitott szervezőivel is. Az önkormányzat a Gondoskodó város gondolat jegyében ebben az évben összesen 1.376.000 forinttal támogatja a városban a fiatalok biztonságos szórakozását elősegítő közterületi és szórakozóhelyi civil prevenciós programokat. Ebből az összegből 625.000 forintot biztosít arra a célra, hogy a Campus Fesztivál partiszínterén a fiatalok biztonságos körülmények között szórakozhassanak.

Kijelenthetjük, hogy a Campus minden bizonnyal a legbiztonságosabb fesztivál az országban. Ebben része van a rendezvényen zajló megelőző jellegű, tájékoztató munkának, valamint annak is, hogy a megfelelő infrastruktúra biztosításának köszönhetően konkrét segítségnyújtás igénybe vételére is van lehetőségük a fesztiválozóknak. Ez lehet akár egy beszélgetés vagy egy kis fárasztó buli utáni „ejtőzés” a „pihentető sátorban”.

A Forrás Lelki Segítők Egyesülete, a Lelkierő Fiatalon a Fiatalokért Egyesület, valamint a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet Szociális és Fejlesztő Központ Debrecen szakképzett munkatársai jóvoltából a Campuson immár harmadik alkalommal megjelenő ártalomcsökkentő szolgáltatás lényege, hogy segítse egy olyan szórakozó életstílus kialakulását, amely az örömre, a zenére és az érdemi társas együttlétre fókuszál. Nagyon fontos, hogy erre ne csak a fiatalok, hanem a szülők is figyeljenek.

A Lelkierő Fiatalon a Fiatalokért Egyesület több éve működteti a Moonshine – Rolling-Room Bulisegély Szolgálatot, amely az éjszakai pingpong nyújtotta élményre építi pozitív hatását. A szolgálat idén – egyedülálló kezdeményezésként – a Moonshine Out Reach program keretében a Campus Fesztiválon is megjelenik, ahol a pingpongteremben naponta 18.00 órától hajnali 02.00 óráig pattoghat majd a labda.