A DWC a német tulajdonú és német gazdasági kapcsolatokkal bíró hazai vállalatok aktív irányítóinak, első számú vezetőinek szövetsége, Magyarország második legnagyobb független bilaterális kereskedelmi egyesülete. A klub, mely a bilaterális kapcsolatok értékes eleme, rendszeres lehetőséget kínál tagjainak és vendégeinek, hogy megvitassák az üzleti élet, a politika, a társadalom és a kultúra aktuális témáit. Jelenleg Magyarországon Debrecen mellett Budapesten, Győrben, Kecskeméten és Pécsett működik ilyen klub, emellett jelen van Temesváron is.

A debreceni szekció vezetője, Dr. Thomas Narbeshuber, aki a BASF Hungária Kft. ügyvezetője és a BASF délkelet-európai vezetője a Nagyerdei stadionban rendezett alakuló ülésen kiemelte: a német vállalatok szerepe kulcsfontosságú Magyarország számára, hiszen ezek a cégek adják a magyar GDP 30%-át, több mint 600.000 magyarnak biztosítva megélhetést. Ugyanakkor azt sem szabad elfelejteni, hogy Magyarország és a V4 országok gazdasági súlya hasonlóan jelentős a német gazdaság szempontjából. A két ország üzleti kapcsolatainak fejlesztése tehát mindkét ország elemi érdeke – csak a döntéshozók közös gondolkodása, folyamatos párbeszéde nyújthat lehetőséget az iparbarát gazdasági és szabályozási környezet továbbfejlesztésére.

Dr. Arne Gobert, a Deutsche Wirtschaftsclub elnöke köszöntőjében azt hangsúlyozta: a klub abban segít, hogy közelebb kerüljenek a német és a magyar cégvezetők és döntéshozók, ezért arra tesz javaslatot a 2019. januári közgyűlésükön, hogy szervezetük nevét Német-Magyar Üzleti Klubra változtassák.

Papp László polgármester az Új Főnix Terv fejlesztéseiről tartott előadást a német üzletembereknek. Kiemelte: Debrecenben gazdasági-ipari forradalom zajlik, a város a régió vezető városává vált. Debrecen ma – a Financial Times fDI magazinjának döntése értelmében - Európa legjobb tőkevonzási stratégiájával rendelkező városa saját kategóriájában. A külföldi befektetők közül a legnagyobb számban német vállalatok vannak jelen. A Déli gazdasági övezet kialakítása, a Debreceni Nemzetközi Repülőtér járatfejlesztései (heti öt alkalommal indul a Lufthansa Debrecen-München járata és 2018 decemberétől a Wizz Air indítja a Debrecen-Dortmund járatát is), valamint a Debreceni Nemzetközi Iskola létrehozása újabb német befektetőket vonzhat a városba.