A tizedik alkalommal megrendezett találkozóra az egész országból érkeztek mézeskalácsosok, méhészek és mézkészítők.

Vajda Mária etnográfus, a fesztivál ötletgazdája felidézte az első fesztivál Guiness-rekordját, amikor mézeskaláccsal a kezükben élőláncot alkotva vették körül a Református Nagytemplomot, szimbolizálva, hogy "Debrecenben mézeskalácsból van a kerítés".

Debrecenben nagy hagyománya van a mézeskalács készítésnek: az egykori mesterek már 1713-ban céhbe tömörültek - mutatott rá az etnográfus, aki felhívta a figyelmet, hogy a 20. század utolsó nagy debreceni mézeskalács-készítő mesterének, az évszázados családi hagyományokat követő Kerékgyártó Sándornak és feleségének a műhelye is látható a helyi Déri Múzeumban.

Vajda Mária örömmel nyugtázta, hogy a régi mesterségnek ma is vannak követői szerte az országban, így Debrecenben is: termékeiket, az ütőfával készülő debreceni tányért, a vásárfiának szánt stanglikat és puszedliket, illetve a tükrös szívet, amibe a hagyomány szerint aki belenéz nem csak magát, hanem a szerelmét is látja, a mézeskalács-fesztiválon bárki megnézhette, de meg is kóstolhatta.

A kétnapos fesztiválon kerekasztal-beszélgetést rendeztek a mézeskalácsosság múltjáról és jelenéről, a gyerekeknek pedig múzeumpedagógiai foglalkozásokat tartottak mézről, méhecskéről, mézeskalácsról, de volt mézes stangli-evő verseny, a megszomjazó fesztiválozók pedig megkóstolhatták a méz-alapú márc üdítőt, vagy Debrecen egykori kedvelt italát, a mézsert is.