A közlemény szerint 908 településen zajlottak munkálatok: 430 ezer hektáron légi kémiai, 320 ezer hektáron pedig földi kémiai módszerrel. A nagyobb, összefüggő lárvatenyészőhelyeket több mint 15 ezer hektáron kezelték biológiai módszerrel, ezzel is csökkentve a szúnyogok utánpótlását.

A program tizedik, utolsó hetében 189 településen, 73 ezer hektáron gyérítették a vérszívókat. Az elmúlt héten a Szigetközben, a Tisza-tónál, a Dráva mentén, Baranya, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Jász-Nagykun-Szolnok és Komárom-Esztergom megye térségében, valamint Budapesten voltak jelentős kiterjedésű légi, illetve földi kémiai kezelések.

A legtöbb beavatkozásra a tíz hét alatt Győr-Moson-Sopron megyében, a Szigetköz térségében volt szükség az extrém szúnyoginvázió miatt. A területek többségén két-három kezelés történt, a turisztikai szempontból kiemelt térségekben, például a nagyobb tavaknál átlagosan négyszer kellett beavatkozniuk a szúnyogirtóknak.

A csapadékos tavaszi és nyári időjárás miatt az elmúlt két hónapban jóval több szúnyog kelt ki, mint tavaly. A katasztrófavédelem folyamatosan fogadta az állampolgároktól és a települési önkormányzatoktól érkező gyérítési kérelmeket. A kérések 80 százaléka megalapozott volt, így azokon a területeken is a katasztrófavédelem csökkentette központilag a szúnyogok számát.